Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości stała się pretekstem do przygotowania koncertu upamiętniającego tę ważną rocznicę w dość niekonwencjonalny sposób.

W koncercie „Polskie Brzmienia” znajdzie się przekrój najważniejszych polskich utworów estradowych i rozrywkowych, które powstały i były wykonywane w Polsce na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

W koncercie trwającym 100 minut będzie można posłuchać najważniejszych polskich utworów estradowych i rozrywkowych, które powstały i były wykonywane w Polsce na przestrzeni ostatnich 100 lat. W repertuarze koncertu znajdą się więc utwory takich artystów jak Mieczysław Fogg, Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Grzegorz Ciechowski, Ewa Demarczyk, Kayah, Ewa Bem, Kora, Anna German, Edyta Geppert, Marek Grechuta i inni.

Usłyszymy takie utwory jak: „Jej portret”, „Psalm stojących w kolejce”, „Dziwny jest ten świat”, „Za czym goniłem tyle lat”, „Nauczmy się żyć obok siebie”, „Aleją gwiazd”, „Biała armia”, „Czas nas uczy pogody”, „Autobiografia” i wiele innych. Będą to piosenki, które są już częścią polskiej kultury, są jej nieodłącznymi elementami. To piosenki manifesty, piosenki o polskiej codzienności która na szczęście nie musi być bezbarwna.  Koncert „Polskie Brzmienia” to świetna okazja, aby przypomnieć sobie najważniejszych polskich wykonawców, którzy zapisali się na zawsze w muzycznej historii naszego kraju.

Koncert uzupełniony będzie o krótkie filmiki dokumentujące ważniejsze wydarzenia z polskiej historii ostatnich 100 lat.

Wystąpią:

Anna Malek – wokal
Monika Wiśniowska-Basel – wokal
Michał Bober – wokal
Tomasz Basel – piano
Michau Moper Wilczyński – gitara
Piotr Sypień – bas
Pan Tomasz Garbera – perkusja

11 lis, 18:00 – 19:40
Wrocławski Klub Formaty, Samborska 3-5, 54-615 Wrocław, Polska