• 20
  Wrz

  Nowy krasnal zamieszka w Warszawie

  W piątek 22 września punktualnie o godz. 12.45 na bulwarze zamelduje się nowy krasnal. Nie będzie to jednak wrocławski bulwar Dunikowskiego czy inne promenady nad Odrą, ale bulwar Karskiego w samym sercu Warszawy nad Wisłą tuż obok Multimedialnego Parku Fontann. Tam Życzliwek Podróżnik zostanie uroczyście przywitany przez mieszkańców. Krasnal będzie mieszkał w stolicy przez przynajmniej rok.
 • 19
  Wrz

  Wrocław wśród europejskich miast, które naprawdę trzeba odwiedzić

  Wrocław to jedno z 22 europejskich miast, które koniecznie trzeba zobaczyć – tak twierdzi brytyjski dziennik The Telegraph. To kolejny raz, gdy stolica Dolnego Śląska znajduje uznanie w oczach zagranicznych mediów.
 • 16
  Wrz

  Robotyka z LEGO we Wrocławiu

  Robotyka dla dzieci i młodzieży – fanaberia naszych czasów czy realny sposób na rozwój i przygotowanie młodego pokolenia do życia w świecie, w którym posługiwanie się komputerem jest codziennością? Z Anną Zięty, doktorem nauk społecznych, pedagogiem medialnym i nauczycielem w RoboLand rozmawia Ewa Suchożebrska.
 • Wroclavia
  16
  Wrz

  Za miesiąc otwarcie Wroclavii. Co będzie w środku?

  W najnowszej galerii handlowej przy ulicy Suchej, naprzeciwko Dworca PKP znajdzie się około 200 sklepów, największe kino we Wrocławiu z pierwszą salą IMAX, całodobowa siłownia, liczne restauracje oraz dwa markety. Otwarcie Wroclavii zaplanowane jest na 18 października. Podziemny dworzec autobusowy pierwszych podróżnych przyjmie dopiero trzy tygodnie później.
 • warsztaty łatwy język Wrocław 2017
  12
  Wrz

  Czym jest ,,łatwy język”? Dowiedz się na bezpłatnych warsztatach

  ,,Łatwo znaczy prosto, czyli informacja łatwa do zrozumienia” to tytuł polsko-niemieckich warsztatów, które odbędą się w środę i czwartek we Wrocławiu. To jedna z niewielu okazji w Polsce, by zaznajomić się z podstawami, regułami oraz korzyściami „języka łatwego” w praktyce. Otwarte i całkowicie bezpłatne zajęcia poprowadzą eksperci zaproszeni przez Stowarzyszenia im. Richarda Straussa.
 • Maraton Wrocław
  9
  Wrz

  PKO Wrocław Maraton 2017. Sprawdź utrudnienia w ruchu i objazdy

  W 35. PKO Wrocław Maratonie bierze dziś udział około 5000 uczestników z prawie 40 krajów świata. Zmagania biegaczy rozpoczynają się zgodnie z planem w niedzielę o godz. 9.00 i mają potrwać maksymalnie do godz. 15.00. Jak co roku trasa będzie prowadzić przez główne ulice naszego miasta. Dla kierowców oznacza to objazdy oraz zakazy parkowania. Pasażerowie tramwajów i autobusów muszą sprawdzić ...
 • Muzyczna Noc Nadodrza 2017
  8
  Wrz

  Muzyczna Noc Nadodrza 2017 już jutro! [PROGRAM]

  Spróbujmy to sobie wyobrazić: od południa do północy place i podwórka, galerie, pracownie, kawiarnie i restauracje na całym osiedlu będą tętnić życiem, pulsować w rytm muzyki i wydawać dźwięki. W sobotę 9 września Nadodrze będzie z pewnością najbardziej roztańczonym osiedlem we Wrocławiu i obudzi do życia resztę miasta.
 • Green Caffè Nero we Wrocławiu. Mat. prasowe
  5
  Wrz

  Nowe restauracje i kawiarnie we Wrocławiu. Otworzyły się w wakacje [MAPA]

  Od połowy lipca do pierwszych dni września na gastronomicznej mapie Wrocławia przybyło kilkanaście nowych miejsc. Warto je wypróbować, skoro o nowej pizzerii na Włodkowica mówi się, że ma najlepszą pizzę w całym Wrocławiu. Popularna w Warszawie sieć kawiarni zdecydowała się otworzyć swój pierwszy lokal we naszym mieście, a najstarszy szwedzka marka fast foodów – pierwszą restaurację w Polsce. Nowe lokale we Wrocławiu ...
 • Tegoroczna premiera- ,,Nic nie gra". Fot. Wrocławski Teatr Komedia
  4
  Wrz

  Teatry we Wrocławiu. Jakie premiery szykują na jesień? [REPERTUAR, ZDJĘCIA]

  Po wakacyjnej przerwie teatry we Wrocławiu rozpoczynają nowy sezon artystyczny, a aktorzy szykują kolejne przedstawienia dla widzów. Jesienny repertuar będzie obfitował w premiery, ale nie zabraknie też spektakli, które podbiły serca widzów w poprzednich latach. Teatr Współczesny połączy historię Wrocławia i Mostaru, a Capitol zaprezentuje adaptację kolejnego dzieła Szekspira. Wrocławski Teatr Komedia swoimi najlepszymi sztukami świętuje 20-lecie działalności. Opera Wrocławska szykuje ...
 • 3
  Wrz

  Śląsk dzieli od czołówki przepaść. Statystyki nie pozostawiają złudzeń

  Wahania formy, średnia widzów poniżej 10 tys., spadek wpływów z dnia meczu i brak sponsora strategicznego – to były największe zmartwienia Śląska Wrocław w sezonie 2016/2017. Trzeci rok z rzędu klub zanotował dodatni wynik finansowy, wydawał mniej na pensje piłkarzy, ale jednocześnie ma trzeci najwyższy wskaźnik zadłużenia. 30 sierpnia ukazał się najnowszy raport ,,Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu 2017”, który podsumował sezon w ...